top of page

Schengen Vizesi Fotoğraf Özellikleri


Schengen vize başvurularının en önemli unsurlarından bir tanesi, vize başvuru evrakları beraberinde istenen fotoğraftır. Konsolosluğa sunmuş olduğunuz fotoğraflar, istenen özellikleri karşılamıyorsa, sadece bu sebeple dahi olsa vize başvurunuz reddedilebilir. Dolayısı ile, bu sayfamızda verilmiş olan bilgiler çerçevesinde fotoğraflarınızı hazırlamanız oldukça büyük önem taşımaktadır.
1- 6 aydan eski olmamak kaydı ile aynı fotoğraftan 2 adet Schengen Vizesi Fotoğraf Ölçüleri 2- 35 mm genişlik 45 mm yükseklikte olmalıdır 3- Fotoğraflar renkli olmalı, siyah beyaz olmamalıdır 4- Kafa boyutu fotoğrafın %70-80’ini kaplamalıdır. 5- Fotoğrafın arka fonu açık olmalıdır, açık gri tavsiye edilir. Herhangi bir desen olmamalıdır. 6- Kişi doğrudan kameraya bakıyor olmalıdır. 7- Nötr bir yüz ifadesi olmalı, gülmemeli ve ağız kapalı olmalıdır 8- Arka fon ile aynı veya benzeyen kıyafet veya renk olmamalıdır
Format ve Fotoğraf Boyutu


İzin Verilen Maksimum Yükseklik Schengen Vizesi başvurusunda sunulacak fotoğrafta çene ile saç bitim noktasına kadar olan mesafe maksimum 36 mm olmalıdır. Bu uzunluktan daha uzun fotoğraflar standartları karşılamamaktadır.


İzin Verilen Minimum Yükseklik Schengen Vizesi başvurusunda sunulacak fotoğrafta çene ile saç bitim noktasına kadar olan mesafe en az 32 mm olmalıdır. Bu uzunluktan daha kısa fotoğraflar standartları karşılamamaktadır.Fotoğraf Formatı ve Ölçüsü Schengen vizesi fotoğraf ölçüsü sabittir ve ölçüleri değişmemektedir. Sunulacak fotoğraf 35 mm genişlik, 45 mm yükseklikte olmalıdır. Fotoğrafta kişinin yüz özellikleri net şekilde görülmelidir. Çeneden başın en üst noktasına, sağdan ve soldan olmak üzere kişinin yüzü tam ortalanmış olması gerekmektedir. Fotoğrafın %70 – 80 kadar kısmı tamamen kişinin yüzü olması gerekmektedir. Yüzün yüksekliği 32-36 mm ler arasında olmalı, saç şekline kadar net şekilde görünmelidir. Belirtilen özellik ve ölçülerin dışında sunulan fotoğraflar vize reddi sebebi olabilir.
Odak ve Kontrast Schengen Vizesi Fotoğraf Özellikleri Odak ve Kontrast Schengen vize başvurusunda sunulan fotoğraf net ve keskin olmalıdır. Çok parlak, flu ve düşük kontrastlı olmamalıdır. Kişinin yüz hatları net şekilde görülmelidir.
25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page