top of page
2,5x3,5kopya.jpg

     Pul Vesikalık

Boyutları 2,5 cm x 3,5 cm

3,5x4,5++.jpg

    Vize Fotoğrafı

Boyutları 3,5 cm x 4,5 cm

eymen gündüz.jpg

Vesikalık 

Boyutları 4.5cmx 6 cm 

5x5.jpg

Green Kart

               Boyutları 5 cmx 5 cm 

ümit gündüz.jpg

    Pasaport Yeni Kimlik                   Ehliyet Fotoğrafı

           Boyutları 5 cm x 6 cm

image_edited.jpg
image.png
biyometrk-fotoğraf-doğru-yanlış-örnekleri-1200x900.jpg
biyometrk-fotoğraf-doğru-yanlış-örnekleri-1200x900.jpg

Vesikalık Fotoğraf 

Vesika kelime anlamı olarak belge anlamına gelir. Yani belge için gerekli olan şeylere vesikalık ismi verilir. Vesikalık fotoğraf ifadesi için bir başka deyişle belgelik fotoğraf denir.

Vesikalık fotoğraf günümüzde resmi belgeler için gerekli olan, yüzün belirgin olarak ön planda olduğu, belirli ölçülerdeki fotoğraflara denir. İfade ediliş şekline göre farklılıklar gösterebilir; vesikalık fotoğraf, vesikalık resim, vesikalık ya da vesika fotoğrafı vs. Vesikalık olarak çekilen fotoğrafların ölçüleri kullanılacak belge türüne göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle hangi amaçla kullanıldığı önemlidir. Bundan dolayı vesikalık fotoğraf siparişi verirken doğru adresten verdiğinize kesin emin olmalısınız.

Vesikalık Biyometrik Arasındaki Farklar 

Vesikalık

Vesikalık fotoğrafta yan profil çekim yapılabilir Arka renkli olabilir son zamandanlarda beyaz isteniyor Rutuş yapılabilir  Gülümseme olabilir

Biyometrik

 Başın konumu dik olmalı, baş herhangi bir yöne dönük olmamalıdır. Fotoğraf gülme vb. mimikler olmadan, dişler görülmeyecek şekilde ağız kapalı olarak çekilmelidir.

Biometrik fotoğrafta yan profil çekimi yapılamaz tam cepheden olması lazım fotoğrafta yüz acık olmalıdır kulaklar eşit şekilde gözükmesi lazım.

Başörtülü Biyometrik fotoğrafta “yüz” çene ucundan alına kadar görünür olmalı, başörtüsü yüzün üzerinde gölgeler oluşturmamalıdır.

Gözlerin net bir şekilde görünebilmesi için, gözlük camı üzerinde yansımalar olmamalı, güneş gözlüğü veya renkli cam kullanılmamalıdır. Gözlük camının kenarları veya çerçevesi gözleri kapatmamalı veya gözleri kapatacak ölçüde kalın olmamalıdır.

Kişinin kullanmak zorunda olduğu gözlük ve benzeri aksesuarlar dışında, fotoğrafta şapka, başlık, pipo, vb. gibi nesneler bulunmamalıdır.

Fon beyaz ve desensiz olmalı, ışık iyi ayarlanıp, arka Fonda gölgeler oluşmamalıdır.

Bıyık ve Sakal ile fotoğraf çektirmenizi pek önermiyoruz, seyahatlerinizde de aynı tarz Bıyık ve Sakal kullanacak iseniz ayrıca da vazgeçemiyorsanız kullanın, fakat genel olarak tavsiye edilen “Bıyık ve Sakal, kirli sakal” dahi olmadan fotoğraf çektirmenizdir.

Işık yüze eşit ölçüde olacak şekilde ayarlanmalı, gölge veya yansımalar olmamalı ayrıca da Fotoğrafta “kırmızı-göz” bulunmamalıdır.

Fotoğrafta kontrast iyi ayarlanmalı, resimdeki ayrıntılar yeterince keskin ve net olmalıdır.

Fotoğrafta bükülme ve lekeler olmamalı, Renkler yüzün doğal renklerini yansıtmalı ve nötr olmalıdır.

ümit fotoğrafcı lık olarak titizlikle elimizden en iyi hizmet vermeye çalışıyoruz.

esenyurt en fazla yorumu olan fotoğrafcı

fotoğrafcı - fotoğrafçı - vesikalık fotoğraf fiyatı - vesikalık nedir - biyometrik boyutları 

kimlik randevu ehliyet randevu sürücü belgesi randevu pasaport randevu yeni doğum randevu diğer nufus olayları t.c.kimlik kartına sürücü belgesi ekleme
bottom of page